Kiedy nalepiej wziąć urlop w 2018 roku?

Początek roku to dobry moment na zaplanowanie urlopu. Kiedy najlepiej wziąć urlop w 2018 roku, tak by dłużej cieszyć się wolnym?

Pierwszą okazją do dłuższego wolnego jest pierwszy tydzień stycznia. Dzięki temu, że Nowy Rok przypadał w poniedziałek, mogliśmy cieszyć się dłuższym weekendem. Dodatkowo, jeżeli pracodawca wyznaczył wolne za święto przypadające w sobotę 6-go stycznia (święto Trzech Króli) w bieżącym tygodniu, złożenie wniosku urlopowego na trzy dni mogło dać nawet tydzień wolnego.

Kolejną okazją do chwili oddechu jest weekend wielkanocny. W tym roku święto przypada 31-go marca, razem z Poniedziałkiem Wielkanocnym (1 -go kwietnia), tradycyjnie mamy łącznie  trzy dni wolnego.

Majówka może w tym roku trwać nawet od czterech do dziewięciu dni. Jeżeli wolne weźmiemy w poniedziałek 30-go kwietnia, możemy cieszyć się czterodniowym urlopem. Jeżeli dodatkowo uda nam się uzyskać urlop 2- go maja, wolne może trwać sześć dni. Dodatkowy dzień wolny w piątek, 4-go maja, pozwoli nam cieszyć się ponad tygodniowym odpoczynkiem.

Niecały miesiąc po majówce mamy kolejną okazję do przedłużenia sobie weekendu. Boże Ciało w tym roku przypada bowiem 31-go maja (czwartek). Jeżeli weźmiemy urlop w piątek, 1-go czerwca, otrzymamy cztery dni odpoczynku.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wypada w tym roku w środę. Jeżeli uda nam się otrzymać urlop w dwa dni poprzedzające święto bądź bezpośrednio po nim występujące (łącznie cztery dni), również możemy liczyć na ponad tydzień wolnego.

Również w listopadzie, biorąc tylko 1 dzień urlopu możemy cieszyć się dłuższym weekendem.
1. listopada przypada bowiem w czwartek. Wnioskując o urlop 2-go listopada możemy mieć cztery dni wolnego.

Święta Bożego Narodzenia przypadają w tym roku kolejno w wtorek i środę. Jeżeli dodatkowo uda nam się wziąć wolne w poniedziałek, 24 -go grudnia, możemy cieszyć się pięciodniowym odpoczynkiem.

Święta w 2018 roku

Data Dzień Święto
1 styczeń poniedziałek Nowy Rok
6 styczeń sobota Święto Trzech Króli
1 kwiecień niedziela Wielkanoc
2 kwiecień poniedziałek Poniedziałek Wielkanocny
1 maj wtorek Święto Pracy
3 maj czwartek Święto Konstytucji 3 Maja
20 maj niedziela Zielone Świątki
31 maj czwartek Boże Ciało
15 sierpień środa Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopad czwartek Wszystkich Świętych
11 listopad niedziela Święto Niepodległości
25 grudzień wtorek Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudzień środa Boże Narodzenie (drugi dzień)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*